ÜYE OLUN ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
Saul Goodman sağ olsun tüm sorunlarımız çözüldü. Sevilen, aranan ve özlenen Dizimag geri döndü :)

Star Trek: Discovery

7.53 / 10.0 (21813 oy)
IMDB: 7.2
Bu sayfadaki bilgileri arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
0 YORUM
İlk yorumu sen yapmak istermisin?
Star Trek: Discovery'un yayınlanan son bölümü

Star Trek Discovery dizisi 2017 yılı ABD yapımı bir dizidir. Dizinin türü ise macera ve bilim kurgu olarak seçilmiştir. Yönetmenliğini Alex Kurtzman ve Bryan Fuller’ın paylaştığı dizi orijinal Star Trek dizisinin bir önceki versiyonu gibidir. Çünkü dizi Star Trek dizisinin 10 yıl önceki hali şeklinde kurgulanmıştır.

Dizide asıl konu USS Discovery mürettebatının keşfedilmemiş uygarlıkları keşfetmesine dayanıyor. Yeni uygarlıklar peşinde olan mürettebat bu keşifle beraber farklı deneyimleri de keşfedecektir.

Oyuncu kadrosu geniş olan dizide bilimkurgu sahneleri oldukça iyi sergilenmektedir. Dizinin ana karakterlerini Doug Jones, Anthony Rapp, Jason Isaacs, Shazad Latif ve Mary Wiseman paylaşmaktadır. Maceranın peşlerini bırakmayacağı dizi özellikle keşif sahnelerinde izleyicilere doyumsuz bir keyif yaratacaktır.

Uzay Yolu dizilerinin efsane dizi serisi olan Star Trek’in yeni versiyonu olan star trek discovery uzay savaşlarını ön plana çıkarıyor. Aslında araştırma ve bilim gemisi olan Discovery, görevinin dışına çıkarak Federasyon ile Klingonlar arasındaki savaşa müdahil olur.

Geminin kaptanı Gabriel Lorca (Jason Isaacs), kendi başına hareket ederek, Klingonlara gereken dersi vermek ister. Bunun için de yanına Michael Burnham’ı (Sonequa Martin-Green) ikinci kaptan olarak alıyor. Michael bir asidir ve hapse atılmak üzeredir. Kaptan, siyasi boşluklardan yararlanarak onu kurtarır ve gemisine alır.

Gerçekte Michael, Vulkanlar tarafından yetiştirilmiş bir kadındır. Fakat Michael’de kusursuz bir mantık ve yetenek vardır. Olayları çözmek için Vulkan yeteneklerini kullanır. Kaptan ve Michael, federasyonun kararlarını hiçe sayarak Klingon avı için uzaya açılırlar.

Yeşil simge bölümü daha önce seyrettiğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyretmedim olarak değiştirebilirsiniz.
Kırmızı simge bölümü seyretmediğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyrettim olarak değiştirebilirsiniz.